Návody‎ > ‎

Sdílení kontaktů

V rámci Google Apps v ZČU je povoleno sdílení kontaktů, tzn. ve většině aplikací (Drive, Groups, GMail, atd.) máte k dispozici seznam kontaktů uživatelů, kteří na ZČU využívají služeb Google Apps ve formátu <orion-login>@gapps.zcu.cz. Takto máte snadný přístup ke svým kolegům z řad zaměstanců univerzity. 
Zároveň pokud si v aplikaci Kontakty (https://www.google.com/contacts) vložíte další kontakty z řad externistů, pak je snadno můžete se svými kolegy sdílet.

Jak na to?

  1. Přejděte na adresu https://www.google.com/contacts.
  2. V panelu nad seznamem kontaktů stiskněte tlačítko "Další" a v zobrazené nabídce zvolte položku "Spravovat nastavení zmocnění".
  3. Otevře se Vám standardní okno pro sdílení obsahu, kde vyplníte adresu svého kolegy (opět ve tvaru <orion-login>@gapps.zcu.cz) a Vašemu kolegovi přijde na e-mail informace o tom, že s ním sdílíte Vaše kontakty. Kolega tedy následně po přihlášení na adrese https://www.google.com/contacts uvidí i Vaše kontakty.
POZOR! Kontakty bohužel nelze sdílet s uživateli mimo doménu ZČU (tj. lze sdílet pouze s uživateli ZČU, kteří mají zajištěn svůj účet ve tvaru <orion-login>@gapps.zcu.cz). Pokud potřebujete sdílet kontakty i s externisty, pak pokračujte ve čtení, níže bude popsán postup, jak můžete sdílet kontakty i s nimi.
POZOR! Kontakty nelze sdílet se skupinami, ale pouze s jednotlivci, takže pokud chcete své kontakty sdílet s více kolegy, pak musíte jmenovat každého jednotlivě.

Jak sdílet kontakty s externisty?

Aplikace Kontakty umožňuje také exportování kontaktů ve formátu CSV (pro Google i Outlook) a vCard. Můžete tedy všechny (nebo jen vybrané) kontakty vyexportovat a následně získaný soubor zaslat externímu pracovníkovi jako přílohu v mailu.
Comments