Návody‎ > ‎

Správa více účtů Google

Pokud máte svůj osobní účet Google a v rámci ZČU v Plzni Vám byl zřízen univerzitní účet Google, nebo jste byl pozván jako externí pracovník, ale nechcete kombinovat svůj osobní účet se svým pracovním, tak jste si vytvořil účet nový, pak vyvstává otázka, jak s těmito účty pracovat, resp. jak mezi nimi snadno přepínat, abyste nemuseli neustále vkládat heslo při přehlašování.

Pokud využíváte prohlížeč Google Chrome, pak není nic snadnějšího, než přidat nový účet do prohlížeče.
  1. V prohlížeči otevřete nastavení (přejdětě do nabídky  a zde vyberte Nastavení nebo Settings, případně otevřete nový panel a do adresního řádku napiště chrome://settings). 
  2. V nastavení najdete položku Users (Uživatelé), viz obrázek níže.
  3. Klepněte na tlačítko Add new user... (Vytvořit nového uživatele) a v otevřeném okně si zvolte ikonu a název účtu (název účtu může být libovolný, slouží Vám k identifikaci účtu, proto je vhodné označit např. pracovní, work, nebo ve formátu login@gapps). 
  4. Tlačítkem Create (Vytvořit) vytvoříte nový účet v prohlížeči a otevře se Vám nové okno prohlížeče (všimněte si v pravém horním rohu ikonky, která Vám slouží k snadné identifikaci účtu a také pro přepínání mezi okny prohlížeče s různýi účty).
  5. Následně se přihlaste do prohlížeče pomocí Vašeho druhého účtu Google (Pokud jste zaměstnancem univerzity a nevíte si rady, jak se přihlásit přes přihlašovací formulář Google, pak se podívejte na druhý bod v návodu ZDE.)
Pokud používáte primárně jiný prohlížeč, pak Vám nezbývá nic jiného než přepínat účty přímo ve službách v pravém horním rohu přes účty (tlačítko Přidat účet), viz obrázek níže, případně si pro práci s Google Apps nainstalujte prohlížeč Google Chrome.

Comments